Методики пломбування кореневих каналів в клініці S'DentaL
Пломбування кореневих каналів в Києві, в стоматологічній клініці S'Dental проводиться різними сучасними методиками, з використанням виключно стерильних інструментів і якісних пломбувальних матеріалів.
Метод пломбування підбирає стоматолог індивідуально для кожного пацієнта, враховуючи клінічну картину, результати рентгенологічного обстеження. На пломбування каналів зуба ціна залежить від обраного методу лікування:
1. Пломбування каналів гутаперчею. Цей метод забезпечує надійне заповнення і герметизацію кореневого простору.
При канальному заповненні використовується розігріта гутаперча, здатна проникати навіть в мікроскопічні кореневі розгалуження, повністю повторювати їх форму. Після застигання гутаперча стає дуже щільною, вона не розчиняється у воді, не змінює свою форму, забезпечує герметичність.
В роботі використовується апарат CALAMUS DUAL, який обтурує канальний простір розігрітій гутаперчею, забезпечуючи надійний і тривалий результат.
2. Метод центрального штифта, або одного конуса - застосовується, якщо кореневий канал широкий і рівний.
Лікар формує канальний простір у вигляді конуса, підбирає штифт під його розмір, а порожнечу заповнює гутаперчею, яка застигаючи, герметично закриває корінь.
Завдяки цій методиці можна врятувати пошкоджені зуби навіть зі зламаним коренем. Штифти, які використовуються під час маніпуляції, безпечні і гіпоалергенні, вони зміцнюють кореневі стінки, тим самим продовжуючи життя зуба.
3. Методика вертикальної конденсації гарячої гутаперчі. У канальний простір вводиться розігріта і рідка гутаперча.
Розпалений матеріал заповнює кореневі канали в тривимірній проєкції, потрапляючи навіть в їх найдрібніші відгалуження і викривлення. Для такого вертикального заповнення використовуються спеціальні штифти і спендера, які ущільнюють пломбувальний матеріал, забезпечуючи повну герметичність.
4. Методика латеральної (бічний) конденсації. Кореневі канали пломбуються спеціальними гутаперчевими штифтами.
Гутаперчеві штифти щільно заповнюють канали, після чого лікар відсікає їх кінці і герметично заметують коріння.
5. Секційна методика - застосовується для заповнення сильно викривлених каналів. Пломбування проводиться маленькими шматочками гутаперчі, довжиною 2-3 міліметра. Завдяки цій складній методиці можна врятувати зуби навіть в складних випадках.
В яких випадках проводять тимчасове пломбування зубних каналів?
У деяких випадках заповнення зубних каналів проводиться тимчасовою пломбою, яка потім замінюється постійною. Тимчасовий пломбувальний матеріал складається з антибактеріальних і антисептичних компонентів, і надає терапевтичну, лікувальну дію.
Показання для тимчасового кореневого пломбування:
- гострий або хронічний періодонтит;
- гнійний, запущений пульпіт;
- перфорування, травми кореневих стінок;
Використання тимчасових канальних пломб проводиться з метою:
- знищення патогенних мікроорганізмів;
- повної зупинки гнійного, запального процесу;
- ізоляції кореневого каналу в тих випадках, коли повністю провести лікування зуба не можна за один сеанс.