Киев, Позняки, ул. А. Ахматовой, 32/18
Пн-Сб з 9:00 до 18:00
Facebook Instagram Youtube
(067) 422-05-03

Лікування гінгівіту

Своєчасно розпочате лікування гінгівіту дозволяє повністю зупинити запальний процес і запобігти втраті зубів.
лікування гінгівіту київ

Гінгівіт - це запальний процес локалізований в яснах. Може протікати в гострій або хронічній формі, і при прогресуванні приводити до пародонтиту, ураження опорно-зв'язкового апарату зуба. Ми рекомендуємо звертатися до стоматолога при найменшій підозрі на розвиток запалення.

Причини гінгівіту у дорослих:

➥ Недостатня або неправильна гігієна ротової порожнини. У зубному нальоті накопичується безліч бактерій, здатних викликати запалення.

➥ Наявність зубного каменю.

➥ Відколи в зубної емалі постійно травмують слизову оболонку.

➥ Гострі краї у ортопедичних конструкцій або брекетів, що викликають запалення ясен.

➥ Різні стоматологічні запальні захворювання (карієс, пульпіт, періодонтит і т.д).

➥ Прорізування зубів мудрості.

➥ Цукровий діабет і інші ендокринологічні порушення.

➥ Захворювання травної системи (рефлюкс, гастрит з підвищеною кислотністю, холецистит, хвороба Крона).

➥ Куріння і зловживання алкоголем.

➥ Вагітність і гормональна перебудова.

Важливо! У дітей гінгівіт може викликатися прорізуванням зубів, неправильним очищенням ротової порожнини і порушеним прикусом.

Форми гінгівіта: причини і симптоми

01
Катаральний. Це найпростіша і сприятлива для лікування різновид захворювання. Клінічно проявляється почервонінням запалених ділянок ясна, її підвищеною чутливістю і схильністю до кровоточивості. Зверніть увагу, що якщо під час чищення зубів ви часто помічаєте кров на зубній щітці, це є приводом для звернення до стоматолога. Катаральний гінгівіт може бути початковою стадією більш важких і серйозних форм запалення ясен і затягувати з його лікуванням не варто.
02
Гіпертрофічний гінгівіт може протікати у двох різних формах: фіброзної і набряку. Для фіброзного гінгівіту характерно виражене розростання ясен, вона стає щільною, горбистою і нерівною. При цьому людині стає складно приймати їжу. У разі набряку форми людини турбує відчуття печіння і розпирання в яснах, вона може істотно збільшуватися в розмірі внаслідок набряклості.
03
Атрофічний. Найчастіше протікає в хронічній формі. Десна поступово зменшується в розмірі, оголює зубні коріння. У разі атрофічного гінгівіту симптоми наростають поступово, розвивається підвищення чутливості зубів до гарячого і холодного, між ними з'являються виражені проміжки, в яких може застрявати їжа, провокуючи розвиток карієсу. При прогресуванні в атрофічній формі запалення ясен призводить до розвитку пародонтиту та до випадання зубів.
04
Виразково-некротичний Для цієї форми захворювання характерна поява виразок на слизовій оболонці ясен. При прогресуванні запального процесу можливе утворення ділянок некрозу, відмирання тканин. Клінічно некротичний гострий гінгівіт проявляється вираженими больовими відчуттями, неприємним запахом з рота, загальною слабкістю, підвищенням температури тіла і загальним інтоксикаційним синдромом. Пацієнт може скаржитися на порушення сну, відсутність апетиту, апатію, слабкість, збільшення лімфатичних вузлів.
захворювання ясен гінгівіт фото

Як проводиться лікування гінгівіту в клініці СДентаЛ

Хвороба ясен (гінгівіт) вимагає комплексного лікування. Найчастіше терапія починається з проведення професійного чищення зубів і зняття зубних каменів.

Для чищення зубів ми використовуємо інноваційний швейцарський апарат Air Flow. За допомогою спеціального складу, який видається під великим тиском, відбувається очищення емалі від нальоту і зубного каменю. Також відбувається антисептична і антибактеріальна обробка зубів.

Виражені відкладення зубного каменю ми усуваємо за допомогою ультразвукового апарату Vector. Процедура проходить безболісно і комфортно для пацієнта. Завдяки цьому апарату вдається безконтактно і атравматично видаляти зубні камені, відкладені і під яснами.

При гострих і серйозних формах гінгівіту може проводитися лазерне лікування. Воно дозволяє безболісно знімати запальний процес і стимулювати ясна до регенерації.

Пацієнту може бути призначено додаткове медикаментозне лікування, домашні полоскання і обробка ясен спеціальними гелями і мазями. Стоматолог також коригує домашній догляд за ротовою порожниною, допомагає підібрати правильні і безпечні зубні пасти, щітки.

! При дотриманні всіх рекомендацій і призначень стоматолога, можна зупинити запальний процес і підтримувати стан ясен у здоровому стані.

Профілактика гінгівіту київ
Гінгівіт найчастіше можна попередити і профілактувати

Для цього потрібно слідувати таким рекомендаціям:

  • уважно стежити за гігієною ротової порожнини, не забувати користуватися зубною ниткою;
  • регулярно проводити професійну зубну чистку у стоматолога;
  • мінімум 2 рази на рік приходити до стоматолога на профілактичний огляд, позаяк багато захворювань можуть на початкових стадіях клінічно не проявлятися;
  • відмовитися від куріння і жування тютюну;
  • не вживати занадто гарячі напої або продукти;
  • вчасно лікувати різні захворювання ротової порожнини, оскільки вони можуть бути джерелами інфікування.

Дотримуючись таких простих рекомендацій, ви зможете захистити себе від запальних процесів в яснах і від ускладнень, викликаних ними.

Ціни на лікування гінгівіту
Пародонтологія
Використання методики A-PRF - Плазмоліфтінг
700 грн.
Зняття пігментованого зубного нальоту + Десенсітайзінг (одна щелепа)
800 грн.
Лікування пародонтиту апаратом «VEСTOR» 2 щелепи
4000 грн.
Кюретаж одного квадранта
Закритий
1500 грн.
Відкритий
2800 грн.
Скейлінг одного квадранта
Скейлінг одного секстанта
1000 грн.
I складності
1400 грн.
II складності
1600 грн.
III складності
1800 грн.
Записатися на прийом в S'DentaL
Надішліть заявку і наш адміністратор зв'яжеться з вами для її підтвердження
Записатися
на прийом
в S’DentaL
Залиште заявку, і наш
адміністратор зв'яжеться з Вами для
її підтвердження
Заповніть поле
Заповніть поле

Зв'язатися
З НАМИ

Callback Viber Telephone Support Tech Support
Close