Киев, Позняки, ул. А. Ахматовой, 32/18
Пн-Сб з 9:00 до 18:00
Facebook Instagram Youtube
(067) 422-05-03

Лікування пульпіту

Лікування пульпіту має бути проведено з появою перших симптомів, в такому випадку пошкодження зубів буде мінімальним.
лікування пульпіту в Києві

Пульпіт зуба - це запалення пульпи, м'якої зубної тканини, в якій розташовується судинно-нервовий пучок. Найчастіше він виникає через прогресування карієсу, і руйнуванні твердих зубних шарів.

Характерні симптоми для пульпіта:

Підвищення чутливості зуба, він починає болісно реагувати на занадто гаряче, холодне, солодке.

Зубний біль при пульпіті виникати під час жування, або може бути постійним та посилюватися вночі. При прогресуванні запального процесу біль може віддавати у вухо, або поширюватися на всю щелепу.

Поява неприємного гнильного запаху з рота.

Погіршення загального стану, порушення сну, зниження апетиту. Для гострого запалення пульпи характерно підвищення температури тіла.

! Зверніть увагу, що яскраво виражені симптоми характерні для гострого запального процесу. При хронічному пульпіті ураження зуба відбувається поступово, і на початкових стадіях клінічні прояви можуть бути відсутні.

методи діагностики пульпіту

Діагностика пульпіту

У нашій клініці проводиться безболісне і ефективне лікування пульпіта в Києві, із застосуванням мікроскопа і лазера. Це дає можливість максимально точно їх очищати і пломбувати, не побоюючись відновлення запалення.

Обстеження пацієнта починається з його огляду, збору скарг і анамнезу захворювання. Стоматолог ретельно оглядає всю ротову порожнину, і визначає які зуби потребують додаткової діагностики.

У нашій клініці діагностика пульпіту проводиться за допомогою 3D-томографа, який дозволяє робити тривимірні знімки щелепно-лицевої ділянки та з точністю візуалізувати навіть дрібні структури.

Етапи лікування
01
Ретельне знеболювання, завдяки якому пацієнт не відчуває болю під час всього лікування. Потім надівається кофердам, спеціальне пристосування з латексу, яке захищає зуб від попадання в нього слини.
02
Зуб очищається від уражених карієсом тканин, встановлюється доступ до кореневих каналів. Після очищення у разі необхідності стоматолог проводить обробку каналів антисептичними засобами.
03
Ендодонтичне лікування проводиться із застосуванням мікроскопа. Він дозволяє максимально точно очищати і пломбувати канали.
04
Після обробки, канали пломбуються гутаперчею і стоматолог відновлює коронку зуба.
лікування зубного пульпіту київ

Методики лікування зубного пульпіту

Ціна лікування пульпіта залежить від ступеня ураження зуба і занедбаності запального процесу.

На початковій стадії захворювання, коли пульпа в повному обсязі запалена, проводиться біологічне (консервативне) лікування. Стоматолог очищає зуб від каріозних ділянок, і закладає поруч з пульпою ліки, що мають антисептичний і антибактеріальним ефект. Потім зуб закривається тимчасовою пломбою. Під час наступних відвідин лікар оглядає пацієнта, ще раз обробляє зуб антисептиком і встановлює постійну пломбу.

Згідно зі статистикою, пацієнти найчастіше звертаються до стоматолога вже тоді, коли немає можливості проводити консервативну терапію і потрібна депульпація.

При гострому пульпіті (запаленні всієї пульпи) -  показано тільки хірургічне лікування. Устаткування нашої клініки дозволяє його проводити максимально безболісно і ефективно.

Ендодонтичне лікування кореневих каналів ми проводимо тільки під контролем мікроскопа. Він дозволяє збільшувати зображення в 40 разів і з максимальною точністю лікувати і пломбувати кореневі канали.

Також при лікуванні пульпіту ми застосовуємо лазер для:

  • Повноцінного очищення каналів від бактерій. Лазер ефективніший ніж антисептичні розчини.
  • Проведення безболісного лікування.
  • Більш точно очищати зуб від карієсу і запаленням ділянок, не зачіпаючи при цьому здорові тканини.
  • Зуб після пульпіта реставрується сучасними пломбувальними матеріалами. Наші лікарі підбирають матеріали, які зовні не відрізняються від своїх зубів.
пульпіт симптоми

Причини виникнення захворювання і профілактика

Через що розвивається пульпіт? У більшості випадків це відбувається внаслідок попадання інфекції в пульпу, нервово-судинну тканину зуба. Це може виникнути з наступних причин:

  • прогресування невилікуваного карієсу;
  • зубна травма;
  • оперативні втручання на яснах;
  • поява карієсу під раніше встановленої пломбою або під коронкою;
  • потрапляння інфекції в кореневий канал через кров (при загальному інфекційному процесі, сепсис).

У більшості випадків запалення пульпи можна запобігти. Для цього потрібно слідувати простим рекомендаціям:

 1. Ретельно стежте за гігієною ротової порожнини, не забувайте використовувати зубну нитку і полоскати рот після кожного прийому їжі. Наші стоматологи можуть вам допомогти підібрати безпечні та ефективні засоби для щоденного догляду.

 2. Два рази на рік проходите профілактичний огляд у стоматолога. Багато стоматологічні захворювання можуть на ранніх стадіях не проявлятися ніякими симптомами. Виявити їх може тільки лікар при огляді.

 3. Якщо Ви маєте певні симптоми звертайтеся до лікаря, адже всі проблеми з зубами найлегше лікувати на початкових етапах розвитку.

Популярні питання - Відповіді
Чи лікують пульпіт зуба мудрості?
Пульпіт зуба мудрості лікується, якщо є повноцінний доступ до кореневих каналів і якщо корені не викривлені.
Чим вгамувати сильний зубний біль вдома?
При появі сильного зубного болю можна прийняти нестероїдний протизапальний препарат, наприклад, Німесил. Але не забувайте, що таке знеболювання є лише тимчасовим порятунком. Слід якомога швидше звернутися до стоматолога за допомогою.
Пульпіт у дітей, як лікувати?
Пульпіт у дітей часто розвивається через особливості будови молочних зубів. Їх емаль і дентин більш тонкі і схильні до швидкого розвитку карієсу. Пульпіт в молочному зубі лікується тими ж способами, що і в постійному. Після проведення огляду та обстеження, стоматолог вибирає тактику лікування і проводить його. Перед ін'єкцією знеболюючого, на ясна наноситься анестезійний крем, і дитина не відчуває болю або дискомфорту.
Які можуть бути наслідки несвоєчасного лікування?
Несвоєчасне звернення за стоматологічною допомогою може обернутися серйозними наслідками, серед яких втрата зуба, гайморит, запалення лицевого або слухового нерва, менінгіт і навіть сепсис. При появі перших симптомів хвороби ми рекомендуємо негайно звертатися в стоматологію.
Чи боляче лікувати пульпіт?
Ні, не боляче. У своїй роботі ми використовуємо сучасні анестетики, що дозволяють проводити лікування абсолютно безболісно.
Ціна лікування пульпіта
Ендодонтичне лікування під мікроскопом
Первинне ендодонтичне лікування
Одноканального зуба
3000 грн.
Двоканального зуба
4500 грн.
Триканального зуба
5500 грн.
Чотириканального зуба
6200 грн.
Вторинне ендодонтичне лікування
Одноканального зуба
3900 грн.
Двоканального зуба
5500 грн.
Триканального зуба
7200 грн.
Чотириканального зуба
8200 грн.
Реставрація після ендодонтичного лікування
2000-2500 грн.
Під'ясенний Скейлінг зубів мід мікроскопом+ Над'ясенний Скейлінг + Air Flow + Поліровка
2400 грн.
Записатися на прийом в S'DentaL
Надішліть заявку і наш адміністратор зв'яжеться з вами для її підтвердження
Записатися
на прийом
в S’DentaL
Залиште заявку, і наш
адміністратор зв'яжеться з Вами для
її підтвердження
Заповніть поле
Заповніть поле

Зв'язатися
З НАМИ

Callback Viber Telephone Support Tech Support
Close