Видалення зубів у дітей – це хірургічна маніпуляція, яку проводять в стоматологічній клініці під місцевим знеболенням. Вона полягає у вилученні зуба, коренів або його залишків з альвеоли. Збереження молочних зубів має велике значення для правильного формування прикусу та розвитку щелеп. Тому їх потрібно зберігати різними способами до прорізування постійних. В нормі тимчасові зуби падають самостійно, але існують випадки коли потрібно видалити зуб по показаннях.
Показання до видалення молочних зубів:
- запальні захворювання щелепно-лицевої ділянки;
- поширений каріозний процес (коли коронка зуба сильно пошкодження, а відновлення реставрацією чи коронкою є неможливим);
- внаслідок травми ( тріщина, перелом кореня);
- за ортодонтичними рекомендаціями;
- надкомплектний (зазвичай можуть вирости додаткові ікла), ретинований або напівретинований зуб;
- коли тимчасовий зуб перешкоджає росту постійного.
Протипоказання: наявність інфекційних, серцево-судинних, ендокринних захворювань і психічних розладів.
Процедура видалення молочних зубів
Незалежно від важкості проведення видалення зубів у дітей, новітні методи та препарати дають змогу провести операцію максимально безболісно та без ускладнень для маленького пацієнта. У дитячій хірургії застосовують три методи знеболювання:
- аплікаційний — на ясна наносять знеболюючий гель або спрей, який заморожує відповідну ділянку. Застосовують коли є рухливість зуба. Інфільтраційний спосіб передбачає попереднє аплікаційне знеболення, після чого ін’єкційним методо в ясна вводять анестетик;
- інфільтраційний спосіб проводиться з попереднім аплікаційним знеболенням, після чого ін’єкційним методом у ясна вводять анестетик;
- загальний наркоз використовують коли є протипоказання до використання анестезуючих препаратів (алергічні реакції), наявність аденоїдів, що перешкоджають нормальному диханню, епілепсія, психічні захворювання.
Перед екстракцією лікар-хірург проводить збір анамнезу, обстежує та вивчає рентген-знімки, визначає особливість розташування зуба, наявність коренів. Проводять місцеве знеболювання відповідної ділянки. Далі за допомогою спеціального інструментарію, тобто щипців (для молочних зубів вони менші за розміром) та елеваторів проводять видалення і ревізію лунки.
Потрібно пам’ятати, що всі хірургічні процедури у дітей потрібно проводити обережно, щоб не пошкодити зачаток постійних зубів. Після екстракції батькам надають рекомендації по догляду за лункою: через 30 хв видалити ватний тампон з лунки, не вживати їжі протягом двох годин та не видаляти кров’яний згусток. Це допоможе уникнути будь-яких ускладнень.
Як записатися на прийом в стоматологію S`DentaL
Щоб записатися на консультацію, зателефонуйте за будь-яким з номерів (067) 422-05-03, (093) 422-05-03 або (099) 422-05-03 з понеділка до суботи з 09-00 до 21-00. Центр розташований за адресою: м Київ, Позняки, вул. А. Ахматової, 32/18.