Атипове видалення зуба являє собою важкий операційний процес, при якому відбувається втручання не тільки в зубі, але й слизовій оболонці, окісті та частині кістки в разі невірного розташування зуба та його коренів.
Показання до атипового видалення:
- горизонтальне розташування зуба, який впирається в сусідній;
- зуби які ростуть в сторону щоки;
- ретиновані зуби;
- треті моляри, які близько розташовані до гайморової пазухи або нижньощелепного нерва.
Зазвичай такі зуби бувають джерелом хронічної інфекції та больових почуттів. Всі вище описанні випадки потребують атипового видалення зубів. Перед операцією видалення лікар проводить збір анамнезу, комплексний огляд, рентгенологічне обстеження, ретельно визначає розташування, кількість та розгалуженість коренів зуба, складає план лікування.
Протипоказання до видалення бувають відносні та абсолютні. Гіпертензія, цукровий діабет, інфекційні, серцево-судинні захворювання, перший триместр вагітності, запальні процеси в ротовій порожнині. Незалежно від важкості видалення, новітні технології та препарати дають змогу провести такі операції максимально безболісно та без ускладнень для пацієнта.
Операція атипового видалення зубів
Проведення операції атипового видалення потребує спеціальної підготовки та спеціального інструментарію: скальпель, ножиці, щипці, елеватор, бор, голка та шовний матеріал. Процес залежить від індивідуальних особливостей організму. Хірург-стоматолог проводить місцеву анестезію відповідної ділянки, після повного знеболення виконує розріз м’яких тканин у разі потреби випилює окістя або сегментує зуб. Після цього накладає щипці і ротаційними рухами видаляє зуб з лунки. Операція завершується накладанням швів. Реабілітаційний період може супроводжуватися незначним набряком, гематомою та зниженням рухливості щелепи, що проявляється у перші дні, біль в місці проведення втручання, підвищення температури тіла.
Рекомендації, які потрібно дотримуватися після екстракції:
- Після процедури не вживати гарячу їжу та воду протягом 2 годин.
- Не полоскати ротову порожнину у першу добу, щоб уникнути передчасного вилучення кров’яного згустку.
- На наступний день після кожного прийому їжі полоскати порожнину рота відваром ромашки або розчином Хлоргексидину.
- Дотримуватися ретельної індивідуальної гігієни рота, забезпечивши комфортні умови для загоєння лунки.
Дотримуючись цих простих правил, ви уникнете будь-яких можливих ускладнень.
Як записатися на прийом в стоматологію S`DentaL
Щоб записатися на консультацію, зателефонуйте за будь-яким з номерів (067) 422-05-03, (093) 422-05-03 або (099) 422-05-03 з понеділка до суботи з 09-00 до 21-00. Центр розташований за адресою: м Київ, Позняки, вул. А. Ахматової, 32/18.