Киев, Позняки, ул. А. Ахматовой, 32/18
Пн-Сб з 9:00 до 18:00
Facebook Instagram Youtube
(067) 422-05-03

Видалення нерва зуба

Видалення нерва зуба фото

Зубний нерв (пульпа) - це розташована всередині зуба м'яка тканина, що забезпечує його харчування та іннервацію через судинно-нервовий пучок. У разі розвитку гострого запалення проводиться видалення нерва в зубі. Ця стоматологічна маніпуляція здатна врятувати зубну тканину від руйнування, зупинити гнійний процес, запалення та запобігти важким ускладненням.

➤ У нашій стоматології лікування зуба із видаленням нерва проводиться за допомогою мікроскопа.

Наші стоматологи дотримуються міжнародних протоколів лікування та використовують у своїй роботі лише сучасні перевірені методики. При маніпуляції застосовується місцева анестезія для повного знеболювання.

Скільки коштує видалити нерв зуба? На процедуру видалення нерва в зубі ціна в нашій клініці доступна, залежить від складності роботи та обраної лікарем методики. Дізнатись точну вартість лікування зуба з подальшим видаленням нерва ви можете під час консультації у нашого лікаря.

видалення нерва зуба під мікроскопом фото

Показання до депульпування – видалення зубного нерва

  • прогресування карієсу, що призвело до ураження пульпи;
  • тривалий зубний біль, ниючого або пульсуючого характеру;
  • гострий чи хронічний пульпіт;
  • пародонтит – запалення тканин пародонту, опорного зубного апарату;
  • оголення пульпи внаслідок травми, сильної зубної руйнації;
  • сильне стирання зубних тканин (може розвиватися внаслідок неправильного прикусу, відсутність великої кількості зубних одиниць);
  • планування протезування;
  • хворобливі відчуття в зубі, що поєднуються з підвищенням температури тіла.

Запалення зубного нерва (пульпіт) найчастіше протікає у гострій формі та проявляється яскравими симптомами. За відсутності своєчасно розпочатого лікування гостра фаза може перейти у хронічну через 3-4 дні. Для пульпіту характерний гострий  зубний біль, який посилюється вночі. Також, больові відчуття виникають при накушуванні зуба, різкій зміні температури та вживанні солодкого чи солоного.

Біль може бути пульсуюча, пропадати на деякий час, а потім знову повертатися. При гнійному запальному процесі іноді підвищується температура тіла до субфебрильних показників. Хронічний пульпіт проявляється невизначеним різким болем по всій поверхні щелепи, яку складно локалізувати.

Ми рекомендуємо звертатися за стоматологічною допомогою у разі виникнення перших симптомів захворювання, а не сподіватися, що вони самостійно пройдуть після таблетки анальгетика.

За відсутності своєчасного лікування запалення нерва зуба призводить до тяжких ускладнень, серед яких остеомієліт, флюс, флегмона і навіть сепсис.

Не терпіть зубний біль, наші стоматологи індивідуально підходять до кожного пацієнта, лікують навіть складні випадки без болю та дискомфортних відчуттів.

Етапи проведення процедури

01
Огляд та підготовка. Стоматолог оглядає хворий зуб, збирає анамнез, при необхідності призначає обстеження, наприклад, рентген або КТ.
02
Знеболення. Пацієнту вводиться місцевий анестетик, який повністю виключає біль та дискомфортні відчуття.
03
Видалення. За допомогою інструментів ендодонтичного обладнання проводиться видалення пульпи, очищаються кореневі канали. При необхідності в кореневий канал закладається протизапальні ліки та встановлюється тимчасова пломба.
04
Пломбування. Зубний корінь повноцінно та герметично пломбується, після чого відновлюється коронка.
видалення нерва зуба київ

Методи видалення пульпи та відновлювальний період

Видалення нерва зуба в нашій стоматології Сдентал проводиться сучасними та безпечними методиками з використанням мікроскопа.

  • Інструментальний. Найчастіше для його екстракції застосовується спеціальний інструментарій, пульпоекстрактор. З його допомогою лікар отримує безпосередньо нервовий пучок, після чого проводить обробку кореневих каналів спеціальними лікарськими засобами з подальшим пломбуванням. Маніпуляція проходить швидко та комфортно, займає не більше 30 хвилин. Пацієнту вводиться місцевий анестетик, що повністю блокує больові відчуття.
  • За допомогою ендодонтичних інструментів (файлів). Це сучасна методика екстракції пульпи. При цій процедурі стоматолог застосовує спеціальний мікроскоп, здатний збільшувати зображення у 40 разів. Завдяки цьому вдається повноцінно видалити запалені тканини навіть із тонких нервових відгалужень. Під час процедури лікареві видно навіть мікротріщини в кореневих каналах. Таке лікування вважається сучасним золотим стандартом якості, за його допомогою можна видалити нерви в зубі навіть у складних та занедбаних випадках.

Відновлення після видалення нерва

Реабілітаційний період після депульпування проходить швидко та комфортно. У перші дні після проведеної маніпуляції пролікований зуб може трохи боліти. Якщо у пацієнта було виражене гнійне запалення, можливе підвищення температури тіла, головний біль, навіть одностороння набряклість щоки.

При появі болючих відчуттів можна випити знеболюючий препарат, призначений стоматологом. У першу добу після маніпуляції ми не рекомендуємо навантажувати зуб, вживати тверді продукти. Найкраще пережовувати їжу протилежною стороною. Якщо вам поставили тимчасову пломбу, потрібно неодмінно прийти до стоматолога в призначений їм день для встановлення постійної.

Популярні питання - відповіді

Скільки часу видаляють зубний нерв?
Завдяки сучасному обладнанню та досвідченості наших лікарів депульпування не займає багато часу. У середньому вся процедура не займає більше ніж 30-40 хвилин. Але якщо лікування охоплює відразу кілька зубів, тривалість збільшується. При гострому запаленні в кореневий канал закладаються протизапальні ліки з антибіотиком та антисептиком. У такому разі може знадобитися повторне відвідування стоматолога для встановлення постійної пломби.
Боляче видаляти нерв із зуба?
Депульпування в нашому Центрі стоматології SDental проходить комфортно та безболісно. Найчастіше застосовується місцева анестезія, яка повністю виключає біль. Сам укол анестетика може бути трохи неприємним, але це триває кілька секунд. У поодиноких випадках, наприклад, при лікуванні дітей, або при наявності у пацієнта сильного страху стоматологів, ми пропонуємо лікування під медикаментозним сном.
Якщо видалити нерв – зуб руйнується?
Пульпа забезпечує кровопостачання та харчування всього зуба, підтримує в ньому життя. Але за наявності у ній патологічних гнійних процесів її видалення необхідне збереження всього зуба. Завдяки тому, що при депульпуванні та лікуванні ми застосовуємо безпечні лікарські засоби (не миш'як як це робилося раніше), зубні тканини не руйнується. За дотримання повноцінного домашнього догляду такий пролікований зуб зберігається на довгі роки.
Чи може боліти зуб, якщо видалений нерв?
Ситуації якщо нерва немає, а зуб таки болить бувають! Причин такого явища може бути кілька. Одна з них – розвиток періодонтиту – запалення в ділянці зубної верхівки. Також причиною може бути патологічний процес у м'яких тканинах ротової порожнини. У своїй роботі ми іноді зустрічаємось із ситуаціями некоректно пролікованих зубів раніше, коли пацієнту не до кінця прочистили кореневі канали в іншій клініці, наприклад, при аномальній їх будові. Завдяки ендодонтичному обладнанню ми усуваємо цю проблему раз і назавжди. При розвитку больових відчуттів у депульпованому зубі потрібно відразу звертатися за стоматологічною допомогою, з'ясовувати причини такої симптоматики.
Чому болить зуб без нерва при натисканні?
Такі симптоми в нормі можуть спостерігатися протягом перших днів після маніпуляції. Але якщо вони виникли пізніше, слід відразу ж звернутися в стоматологію для діагностики. Однією з причин такого стану може бути формування запального вогнища у прикореневій зоні, періодонті. Найчастіше для діагностики пацієнту призначається тривимірна томографія комп'ютера, яка детально все візуалізує.
видалення нерва зуба при вагітності

Видалення нерва зуба під час вагітності

Під час виношування дитини всі стоматологічні процедури проводяться лише за необхідності та суворих показань. Але це не означає, що жінці потрібно відкладати лікування зубів, чекаючи на пологи. Чи не пролікований запальний процес у ротовій порожнині несе небезпеку як для майбутньої мами, так і для малюка.

Видалення нерва при вагітності ми проводимо тільки з використанням безпечних препаратів для цього терміну, для знеболювання підбираємо дозволені вагітним анестетики в безпечному дозуванні. Маніпуляцію проводять досвідчені лікарі-стоматологи, з дотриманням усіх правил асептики та антисептики, застосовуючи сучасне обладнання.

При зверненні до стоматолога жінка повинна назвати йому точний термін вагітності, описати своє самопочуття, розповісти про симптоми, супутні патології. Також слід повідомити стоматолога про можливу алергічну непереносність конкретних лікарських засобів.

Ми рекомендуємо звертатися по стоматологічну допомогу при появі перших больових симптомів, адже поширення запального процесу, гнійні ускладнення можуть нашкодити не тільки матері, а й плоду. При ранньому звернені можна обійтися і без видалення нерва, зупинивши запалення на початковому терміні.

видалення нерва у молочного зуба

Видалення нерва у молочних зубах

➜ Чимало батьків задаються питанням, чи потрібно лікувати молочні зубки, видаляти в них нерви? Однозначно так, адже від стану ротової порожнини в дитинстві безпосередньо залежить здоров'я постійних зубів.

Пульпіт у ранньому віці виникає внаслідок занедбаного прогресуючого карієсу, який руйнуючи зубні тканини підбирається до нервового пучка. Видалення нерва молочного зуба проводиться строго за показаннями, у випадках, коли лікарськими препаратами не можна зняти запальний процес.

Перед маніпуляцією малюкові може бути призначене рентгенологічне обстеження. Наш сучасний рентген-апарат несе мінімальне променеве навантаження і дозволений для дитячої діагностики.

Депульпування у дитячому віці може проводитися під місцевою анестезією, малюк не відчуватиме болю. Але у деяких ситуаціях лікування здійснюється під медикаментозним сном. Під час маніпуляції поряд з малюком є ​​бригада анестезіологів, які контролюють його стан. Для такого загального наркозу використовуються абсолютно безпечні препарати, які не завдають шкоди здоров'ю дитини.

Вартість видалення нерва в зубі
Ендодонтичне лікування під мікроскопом
Первинне ендодонтичне лікування
Одноканального зуба
3000 грн.
Двоканального зуба
4500 грн.
Триканального зуба
5500 грн.
Чотириканального зуба
6200 грн.
Вторинне ендодонтичне лікування
Одноканального зуба
3900 грн.
Двоканального зуба
5500 грн.
Триканального зуба
7200 грн.
Чотириканального зуба
8200 грн.
Реставрація після ендодонтичного лікування
2000-2500 грн.
Під'ясенний Скейлінг зубів мід мікроскопом+ Над'ясенний Скейлінг + Air Flow + Поліровка
2400 грн.
Записатися на прийом в S'DentaL
Надішліть заявку і наш адміністратор зв'яжеться з вами для її підтвердження
Записатися
на прийом
в S’DentaL
Залиште заявку, і наш
адміністратор зв'яжеться з Вами для
її підтвердження
Заповніть поле
Заповніть поле

Зв'язатися
З НАМИ

Callback Viber Telephone Support Tech Support
Close