Не дивлячись на постійний розвиток сучасної стоматології та розробки новітніх методів діагностики та лікування існують випадки коли врятувати зуб стає неможливим, а іноді і нераціональним. Видалення зуба – це хірургічна маніпуляція, яка проводиться в стоматологічній клініці під місцевим знеболюванням, вона полягає у вилученні зуба, коренів або його залишків з альвеоли.
Покази до цієї операції можна поділити на:
- Екстрені (невідкладні): гострі гнійні запалення, що поширюються в кістку, м’які навколишні тканини, верхньощелепні пазухи (альвеоліт, періостит, остеомієліт), флегмони, абсцеси, лімфаденіти, при нагноєних кісткових формах пухлин та зуби які знаходяться в лінії перелому.
- Планові: надкомплектні, напівретиновані, ретиновані зуби, карієс коренів або біфуркації, вертикальний перелом, тріщина на всю довжину, рухливість І-ІІІ ступеня, руйнування твердих тканин каріозним процесом, коли не можливо відновити реставрацією чи коронкою, видалення молочних зубів з метою своєчасного прорізування постійного, перед дентальною імплантацією, ортопедичні і ортодонтичні покази в якості комплексного лікування.
Процедура видалення зубів
Процес екстракції зуба буває простий та атиповий. Спочатку лікар-хірург обстежує і вивчає рентген знімки, визначає особливість розташування зуба, кількість коренів, їх довжину. Проводять місцеве знеболювання відповідної ділянки. Далі за допомогою спеціального інструментарію, тобто щипців та елеваторів проводять видалення, ревізію і кюретаж лунки. Атипова екстракція – це операція, виконання якої неможливо з використанням лише одних щипців. Її можливо виконати за допомогою додаткового надрізу слизової, окістя та використовуючи конкретний набір інструментарію. Застосування певних технік операції підбирає безпосередньо лікар керуючись індивідуальними особливостями пацієнта.
Рекомендації які потрібно дотримуватися після екстракції:
- Після процедури не вживати гарячу їжу та воду протягом 2 годин.
- Уникнути фізичних навантажень.
- Не полоскати ротову порожнину у першу добу, щоб уникнути передчасного вилучення кров’яного згустку.
- На наступний день після прийому їжі полоскати порожнину рота відваром ромашки або розчином Хлоргексидину.
- Дотримуватися ретельної індивідуальної гігієни рота, забезпечивши комфортні умови для загоєння лунки.
Дотримавшись цих простих правил, ви уникнете будь-яких можливих ускладнень.
Як записатися на прийом в стоматологію S`DentaL
Щоб записатися на консультацію, зателефонуйте за будь-яким з номерів (067) 422-05-03, (093) 422-05-03 або (099) 422-05-03 з понеділка до суботи з 09-00 до 21-00. Центр розташований за адресою: м Київ, Позняки, вул. А. Ахматової, 32/18.