Киев, Позняки, ул. А. Ахматовой, 32/18
Пн-Сб з 9:00 до 18:00
Facebook Instagram Youtube
(067) 422-05-03

Видалення кісти зуба

Позитивне лікування залежить від того, на якому етапі виявили кісту.
Видалення кісти зуба київ

Кіста зуба - це доброякісне новоутворення. Воно формується в області зубного кореня. За своєю структурою являється капсулою з товстими стінками зі сполучної тканини. На початкових етапах, капсула заповнена прозорою серозною рідиною, але при прогресуванні наповнюється гнійним запальним вмістом.

Формування і зростання зубної кісти найчастіше супроводжується больовими відчуттями і набряком слизової оболонки, але іноді вона з'являється абсолютно безсимптомно. Навіть кісти, які не болять, можуть призводити до втрати зуба і розвитку різних ускладнень, наприклад гаймориту і синуситу.

Саме тому важливо регулярно проходити профілактичний огляд у стоматолога і при найменшій підозрі на появу кісти негайно до нього звертатися. Своєчасне проведене видалення кісти зуба може допомогти вам зберегти зуб і запобігти ускладненням.

лікування кісти зуба київ ціна

Причини виникнення кісти і симптоми загострення

Найчастіше кістозна капсула розвивається внаслідок розвитку запального процесу в зубному корені. У недолікованому кореневому каналі починають розмножуватися патологічні мікроорганізми і виникає уповільнений запальний процес. Внаслідок в кістці утворюється порожнина, де починає накопичуватися ексудат, і, з часом гній. Також, причиною появи кісти може бути неправильно проведене протезування, при якому навантаження на зубний ряд розподіляється нерівномірно.

Характерні симптоми кістозного процесу:

  • відчуття розпирання в області ясен (спочатку може з'являтися тільки при жуванні);
  • поява свища або наповненого міхура в області слизової оболонки, ясен;
  • больові відчуття, як під час жування, так і в спокої (біль може бути як ниючий, так і гострий);
  • набряклість обличчя на ураженій стороні;
  • висока температура, слабкість, головний біль;
  • збільшення шийних і щелепних лімфатичних вузлів.

! При появі подібних симптомів відразу ж звертайтеся за допомогою!

лікування кісти зуба ціна

Які методи лікування кісти зуба застосовують в стоматологіі?

Терапевтичний

Терапевтичний метод лікування кісти зуба можливий тільки в разі її невеликого розміру, не запущеного запального процесу і рівних, доступних для лікування, коренях. Спочатку лікар проводить обстеження пацієнта, і якщо консервативна терапія можлива, приступає до неї. 

Лікар висвердлює і відкриває доступ до каналу, очищає його. Через те, що капсула зв'язана з кореневим каналом, весь її вміст випливає назовні. Лікар обов'язково проводить її промивання антисептичним і антибактеріальним розчином.

Наступним етапом лікування є заповнення кореневого каналу пастою і установкою пломби. Пацієнту призначається дата контрольного огляду, на якій оцінюється ефективність проведеної терапії. Якщо на повторному знімку капсули немає, лікування вважається успішним.

Хірургічний - операція з видалення кісти зуба

Операція з видалення кісти зуба призначається якщо терапевтичне лікування неможливо. Це буває якщо кіста досягає великих розмірів, кореневі канали викривлені і непрохідні, корінь зуба розколотий на шматочки. Також, хірургічне видалення кісти кореня зуба показано якщо зуб повністю покривається кістозною порожниною. А видалення зуба з кістою показано тільки при ураженому зубі мудрості.

Методом вибору є лазерне лікування кісти зуба, через його найменшої травматичності, але часто хірургам доводиться вдаватися до хірургії.
У стоматологічній клініці S'DentaL хірургічне видалення кісти кореня зуба може проводитися різними методами. Спосіб лікування вибирає лікар, ґрунтуючись на результатах діагностики (рентген, КТ) та проведеного огляду.
Цистектомія з резекцією верхівки кореня
Цистектомія з резекцією верхівки кореня
Це оперативне втручання, при якому хірург розрізає ясна і видаляє зубну кістозну капсулу разом з ураженою кореневою верхівкою. Перед операцією проводиться місцева анестезія, і пацієнт не відчуває ніяких больових відчуттів. Після процедури можуть бути призначені антибактеріальні і протизапальні лікарські засоби. Цей метод лікування дуже ефективний і, як правило, не призводить до рецидивів захворювання.
Операція цистотомія
Операція цистотомія
Проводиться в складних випадках, коли кіста вражає кілька зубів і / або має великі розміри. Після проведення анестезії, стоматолог вирізає тільки передню стінку кістозної капсули і залишає її відкритою. Після цього він встановлює обтюратор, пристосування, що не дає стінкам капсули закритися. Згодом уражені тканини відновлюються, і кіста повністю пропадає. Пацієнту можуть бути призначені лікарські препарати і дата наступного огляду, при якому оцінюється успішність лікування.
Гемісекція кореня зуба
Гемісекція кореня зуба
Цей спосіб використовується в разі повного руйнування кореня. Після знеболювання хірург видаляє кісту, уражений корінь зуба і частину верхівки зуба. За показаннями, новоутворену порожнину заповнюють ортопедичними конструкціями. На отриману рану накладаються шви. Надалі, після повного загоєння, встановлюється коронка.
Реабілітаційний період

Після оперативного лікування, перші кілька днів можуть бути присутніми больові відчуття, набряклість, підійматися температура.

Рекомендації на період реабілітації:

  • стежити за гігієною ротової порожнини;
  • приймати лікарські засоби, призначені лікарем;
  • перші кілька годин утриматися від приймання їжі, уникати занадто гарячого, холодного і перченого, відмовитися від алкоголю і куріння;
  • не прогрівається прооперовану ділянку, відмовитися від відвідувань сауни, лазні, не приймати гарячі ванни.

Ці поради допоможуть вам швидко відновитися після лікування і уникнути ускладнень.

Ціни операції по видалення кісти зуба
Хірургічна стоматологія
Цистектомія з резекцією верхівки кореня в області 1 зуба
3000 грн
Видалення екзостоз
600 грн
Видалення епуліду, або іншої пухлини м'яких тканин
1000 грн
Висічення новоутворення м'яких тканин
1500 грн
Наші стоматологи
Одне з головних багатств стоматології S'DentaL - наші фахівці.
У нашій клініці працюють одні з кращих стоматологів Києва.
Записатися на прийом в S'DentaL
Надішліть заявку і наш адміністратор зв'яжеться з вами для її підтвердження
Записатися
на прийом
в S’DentaL
Залиште заявку, і наш
адміністратор зв'яжеться з Вами для
її підтвердження
Заповніть поле
Заповніть поле

Зв'язатися
З НАМИ

Callback Viber Telephone Support Tech Support
Close