Киев, Позняки, ул. А. Ахматовой, 32/18
Пн-Сб з 9:00 до 18:00
Facebook Instagram Youtube
(067) 422-05-03

Ортодонтичні пластинки на зуби

Формування неправильного прикусу у дітей - досить поширена проблема, і чим раніше почати її вирішувати, тим у малюка більше шансів стати володарем красивої посмішки і здорових зубів.
ортодонтические пластинки ціна київ

У сучасній стоматології існує величезна кількість методів і способів ортодонтичного лікування, одним з яких є використання спеціальної пластинки.

Ортодонтична пластинка - це знімна конструкція, дія якої спрямована на виправлення патологічного прикусу. Такий метод лікування популярний у всьому світі завдяки своїй ефективності і доступною вартості.

Установка пластинки на зуб найбільш ефективна в дитячому віці, але в деяких нескладних випадках вона використовується і при лікуванні дорослих.

Пластинка на зуби в Києві (Позняки) в стоматологічній клініці S'Dental встановлюється досвідченими лікарями ортодонтами, після детального обстеження пацієнта. У більшості випадків, при вчасно розпочатому лікуванні, таких конструкцій досить для виправлення нерівності зубного ряду.

пластинка на зуби київ

Для чого потрібні пластинки для зубів?

Пластинки для вирівнювання зубів досить ефективні в лікуванні ортодонтичних проблем, пов'язаних з патологією прикусу і нерівністю зубного ряду.

Ці апарати використовуються для:

 • усунення великих щілин між зубами;
 • корекції розміру неба (його звуження або розширення);
 • напрямку і контролю росту щелепи, в деяких випадках його потрібно стимулювати або, навпаки, уповільнювати;
 • нормалізації або корекції щелепної форми;
 • профілактики зміщення і викривлення зубного ряду;
 • зміщення неправильно розташованих зубів;
 • усунення глибокого дистального прикусу.

Пластинки на зуби для дітей ефективні не у всіх випадках. Вони не можуть впоратися зі скупченістю зубів і відкритим прикусом. У деяких випадках такі знімні конструкції є частиною ортодонтичного лікування і використовуються під час підготовки до носіння брекет-системи.

Пластинка для зубів для дорослих використовується не часто, тільки при незначних відхиленнях в прикусі або при необхідності закріпити отриманий результат після зняття брекетів.

Найбільш ефективні пластинки для виправлення прикусу у віці від 6 до 12 років, поки не відбулося остаточне формування зубощелепної системи. Дітям набагато простіше скорегувати розташування зубів і нормалізувати правильний розвиток щелепи.

пластинка для виправлення прикусу київ

Особливості конструкції

Установка пластини на зуби призводить до повільного зсуву зубів у потрібному напрямку, при цьому відбувається нормалізація прикусу і гармонізація розвитку щелеп. Пацієнт швидко звикає до конструкції. Лікування проходить безболісно і комфортно.

Конструкція зубної ортодонтичної пластинки для виправлення прикусу складається з:

✓ Пластини, виготовленої з пластику м'якою або середньої жорсткості за індивідуальним відбитком неба пацієнта. Головна функція такої пластини: утримання дуги, вирівнює зубний ряд.

✓ Металевої дуги (дроту), виготовленої зі сплаву нікелю й титану. Така дуга здатна, незалежно від жувального навантаження, зберігати необхідну для корекції форму, тим самим надаючи постійне лікувальну дію на зубний ряд. Завдяки таким властивостям, дріт поступово зміщує зуби, приводячи їх у потрібне, правильне положення. Дія дуги дбайливе і делікатне, при пересуванні зубних одиниць не відбувається травмування коронок або коріння зубів. Товщина і розмір дроту підбирається індивідуально, для кожного пацієнта.

✓ Гачків, виготовлених з такого ж дроту, що і дуга. З їх допомогою конструкція кріпиться на різцях.

✓ Спеціального ключа, який запускає механізм дії пластини. Зовні його не видно, він знаходиться всередині конструкції.

Така конструкція вважається класичною, і в складних ситуаціях її комплектація може ускладнюватися. При необхідності розширення верхнього неба використовується незнімна пластинка на зуби, апарат Росса. Дитина сама не в змозі її знімати і повинен носити її цілодобово.

Скільки коштує поставити пластинку на зуби? Ціна в Києві, в нашій клініці, залежить від складності конструкції, дізнатися точну вартість можна під час консультації у лікаря ортодонта. Ціна пластинки для зубів доступна і набагато нижче брекет-систем.

Етапи установки і виготовлення

01
Діагностичний етап. Лікар ретельно оглядає і обстежує пацієнта. Для діагностики дитячих стоматологічних патологій ми часто використовуємо рентген. Наш сучасний рентгенівський апарат не дає більшу променеве навантаження і безпечний для дитячого організму. Після обстеження лікар підбирає найбільш відповідний для пацієнта вид конструкції.
02
Проводиться санація ротової порожнини, в разі наявності карієсу, лікуються зуби. Потім лікар робить відбиток щелепи і відправляє його в зуботехническую лабораторію для виготовлення конструкції.
03
Після завершення виготовлення апарату, проводиться його примірка. Конструкція повинна щільно прилягати до верхнього неба і зубів, при цьому не натираючи м'які тканини і не викликаючи неприємних больових відчуттів. При необхідності, апарат вирушає зубному техніку на доопрацювання.
04
Лікар фіксує апарат, дає рекомендації по домашньому догляду та лікуванні та призначає дату наступного візиту.
зубна пластинка для дітей

Ефективність ортодонтичних пластинок

Дитячі пластинки для зубів ефективні в більшості випадків ортодонтичних патологій, що зустрічаються в ранньому віці. Вони дозволяють скорегувати розмір неба, регулювати ріст і розвиток щелепи, зміщувати в потрібному напрямку зубний ряд.

Найбільш "вдячним" періодом для їх застосування вважається період заміни молочних зубів постійними, а після досягнення дитиною 12 річного віку, ефективність таких апаратів різко знижується.

➤ Чи ставлять пластинки дорослим? - І так і ні. З їх допомогою можна скорегувати тільки незначні патології прикусу, а для більш серйозних патологій слід використовувати елайнери або брекет-системи.

Ортодонтичні пластини можуть бути призначені дорослим з метою закріплення вже проведеного лікування брекетами, для профілактики зубного зміщення на колишні місця.

Основні переваги знімних пластин:

 • Простота і результативність. За допомогою цієї методики можна швидко вирішити багато ортодонтичних патологій в дитячому віці. Наприклад, термін корекції діастеми становить 2-4 місяці.
 • Безболісність лікування. Апарати не викликають дискомфорту і не натирають м'які тканини в роті.
 • Комфорт і зручність при використанні. Під час прийому їжі або чищення зубів дитина може з легкістю самостійно витягти конструкцію, а потім поставити її на колишнє місце.
 • Простота в домашньому догляді. Не потрібно використовувати спеціальні засоби для очищення конструкції.

Зверніть увагу, що дитину потрібно навчити правильно використовувати пристосування і пояснити важливість його застосування. Буває, малюки потайки від дорослих знімають конструкції і не носять їх. Необхідного результату лікування можна досягти тільки при щоденному і повноцінному носінні апарату.

Вартість пластинки для зубів
* Всі ціни вказані в гривнях на 2021 р.
Ортодонтичні апарати
Знімні ортодонтичні апарати
Знімна капа
від 1100 до 1500 грн.
Апарат ортодонтичний
от 3500-5000 грн.
Трейнери
Ортодонтичний (Преортодонтичний) трейнер (міобрейс) - Нідерланди
3500 грн.
Міофункціональний трейнер LM-ACTIVATOR - Фінляндія
3600 грн.
ортодонтична пластинка для дітей

Як доглядати за пластинками для зубів?

Використання пластини не ускладнює домашній догляд за ротовою порожниною. Основні рекомендації по догляду за знімними пластинами:

 • перед кожним прийомом їжі і перед чищенням зубів, конструкцію слід знімати;
 • після кожного зняття апарату його слід ретельно промивати під проточною водою;
 • чистити конструкцію слід щодня, вранці і ввечері, за допомогою звичайної зубної щітки і пасти.

Ми рекомендуємо не пропускати відвідин ортодонта в призначені їм дати. Під час огляду лікар, при необхідності, коригує конструкцію апарату, натягуючи дугу.

Тривалість використання такого пристосування дуже індивідуальна. При невиражених і не складних патологіях, може становити кілька місяців, в більш важких випадках - понад рік.

Наші стоматологи
Одне з головних багатств стоматології S'DentaL - наші фахівці. У нашій клініці працюють одні з кращих стоматологів Києва.
Записатися на прийом в S'DentaL
Надішліть заявку і наш адміністратор зв'яжеться з вами для її підтвердження
Записатися
на прийом
в S’DentaL
Залиште заявку, і наш
адміністратор зв'яжеться з Вами для
її підтвердження
Заповніть поле
Заповніть поле

Зв'язатися
З НАМИ

Callback Viber Telephone Support Tech Support
Close