Хвороби пародонту на даний час є найпоширенішим захворюванням. Дуже часто пацієнти не приділяють уваги належній гігієні та ігнорують появу будь-яких симптомів пародонтиту. Коли консервативні методи лікування захворювань пародонту не допомагаю у поміч приходять хірургічні методи лікування.
Хірургічна пародонтологія — це напрям стоматології, метою якого є стабілізація процесу, відновлення втрачених м’яких і кісткових тканин ротової порожнини. Раціональне використання хірургічних методів в пародонтології дають змогу підвищити ефективність і якість лікування та надалі зменшує вірогідність виникнення рецидивів.
Показання до проведення хірургічних методів лікування захворювань пародонту: рецесії внаслідок захворювань пародонту і після ортодонтичного лікування, пародонтит ІІ-ІІІ ступеня, втрата кісткової тканини.
Хірургічне лікування захворювань пародонту
Види операційних втручань які застосовують для ліквідації захворювань пародонту:
- Френулотомія — операція розсічення вуздечки.
- Пластика короткої вуздечки губ і язика — це повне видалення вкорочених вуздечок з їхнім переміщенням.
- Гінгівопластика — закриття ізольованих рецесій ясен, горизонтальне переміщення слизово-окісних клаптів.
- Кюретаж буває відкритий, закритий і вакуум-кюретаж. Проводять видалення усього патологічного вмісту пародонтальних кишень і шліфування стінок кореня від усіх грануляцій.
- Клаптева операція — це метод усунення пародонтальних кишень і корекції дефектів альвеолярного відростка. Полягає у відшаровуванні слизово-окісного клаптя, проведенні кюретажу кишень і фіксації клаптя в тому ж самому місці.
- Гінгівоостеопластика — це операція, яку проводять для стимуляції регенеративних властивостей кістки.
- Спрямована тканинна регенерація — це стимулювання регенерації тканин із застосуванням кістковозамінних матеріалів або використанням мембран з плазми пацієнта. Дає змогу відновити сполучнотканинне прикріплення ясен.
Після вчасно проведеного хірургічного втручання можна досягнути поліпшення стану ясен, зменшити глибину пародонтальних кишень, усунути запалення, рухливість зубів. Також існує ряд маніпуляцій, які допоможуть підтримувати та закріпити отриманий результат — це плазмотерапія ясен і вектор-терапія. Постійне диспансерне спостереження, підтримуюча консервативна терапія, ретельна гігієна ротової порожнини допоможе досягти ремісії захворювання на довгий час.
Як записатися на прийом в стоматологію S`DentaL
Щоб записатися на консультацію, зателефонуйте за будь-яким з номерів (067) 422-05-03, (093) 422-05-03 або (099) 422-05-03 з понеділка до суботи з 09-00 до 21-00. Центр розташований за адресою: м Київ, Позняки, вул. А. Ахматової, 32/18.