Киев, Позняки, ул. А. Ахматовой, 32/18
Пн-Сб з 9:00 до 21:00
(067) 422-05-03

Вкладки на зуб

Якщо коронка зуба сильно пошкоджена в результаті каріозного процесу, ідеальним рішенням заміщення втрачених тканин стане вкладка.
вкладка на зуб київ позняки

Зубна вкладка - це мікропротез, який повністю відновлює анатомічну будову зуба, його функцію і запобігає подальшому руйнуванню. Використання вкладок рекомендують, якщо індекс руйнування коронкової частини складає 25-50%.

Переваги установки зубних вкладок:

✓ точне відновлення анатомічної форми і кольору;

✓ міцний і надійний матеріал, з якого виготовляють;

✓ мінімальний ризик виникнення вторинного карієсу, оскільки матеріал, з якого виготовляють не дає усадку;

✓ стійкість до зафарбовування, не втрачає свій колір;

✓ тривалий термін служби.

протезування зубів вкладками київ

Застосування зубних вкладок в стоматології

Зубна вкладка - це велика реставраційна пломба, яка виготовляється зубним техніком за індивідуальним відбитком. Така конструкція з точністю повторює зубну форму, щільно прилягає до зуба і не дозволяє карієсу поширюватися на стику пломбувального матеріалу.

Її застосовують в тих випадках, коли зубна коронка сильно зруйнована, але відсутня необхідність в депульпації (видалення нерва) і чищенні каналів. Таким чином виходить продовжити життя зуба, зберегти його функціональність і естетичний вигляд. Протезування зуба вкладкою проводиться при руйнуванні його поверхні не більше ніж на ⅓., а при великому ушкодженні рекомендується установка коронки.

Важливо! Хочемо звернути увагу, що тільки стоматолог, після огляду, може точно сказати, який вид реставрації найбільш підходить пацієнту: коронка, пломба або вкладка на зуб.

Установка в Києві, в клініці S'Dental, зубних вкладок проводиться тільки із застосуванням сертифікованих і безпечних матеріалів. Їх відтінок підбирається індивідуально в кожному випадку, і він повністю збігається з кольором власної емалі пацієнта.

Як проходить установка зубної вкладки в клініці S'DentaL

01
Діагностика. Стоматолог проводить огляд пацієнта і призначає додаткове обстеження (КТ або рентген). Після отримання результатів діагностики, лікар вибирає метод мікропротезування, найбільш відповідний для пацієнта.
02
Препарування. Стоматолог-ортопед готує зубну поверхню, препарує її. Для установки мікропротезів не потрібно сильне обточування і лікар намагається максимально зберегти власні тканини.
03
Виготовлення. З препарованої й підготовленої поверхні знімаються відбитки, які відправляються в зуботехнічну лабораторію на виготовлення.
04
Примірка і фіксація. Пацієнта запрошують в клініку на примірку готової накладки, після чого вона фіксується цементним спеціальним матеріалом. На завершення процедури лікар полірує поверхню емалі та дає пацієнтові рекомендації по домашньому догляду. У перші дні після установки слід уникати сильної жувального навантаження.
види вкладок в стоматології київ

Види стоматологічних вкладок

Керамічна вкладка на зуб

Керамічна вкладка на зуб (вкладка e max) - найкраще рішення для пацієнта, що потребує проведення мікропротезування. До складу керамічного мікропротеза входить діоксид цирконію, що забезпечує міцність конструкції. Основні переваги:

 • Надійність і довговічність. Коефіцієнт стирання у кераміки такий же, як у природної зубної тканини. Служать такі мікропротези не менше 10 років.
 • Естетика. Лікар підбирає колір ідентичний натуральному, завдяки чому не видно переходу між мікропротезом й емаллю.
 • Кераміка не дає усадки та з часом не деформується.
 • Безпека. Керамічні вкладки на зуб, в Києві, в стоматології S'Dental, виготовляються з гіпоалергенних і нетоксичних матеріалів.
 • Керамічний мікропротез забезпечує герметичне закриття каналів, якого не можна досягти за допомогою звичайного пломбування.
 • Для установки керамічного мікропротеза не потрібно сильно обточувати зубну поверхню.

На керамічні зубні вкладки ціна вище, ніж на мікропротези з інших матеріалів. Але така вартість повністю нівелюється величезною кількістю плюсів керамічних конструкцій.

Відновлення зуба металевою вкладкою

Металеві вкладки виглядають менш естетично і виділяються на тлі зубної емалі. У більшості випадків ми використовуємо металеві мікропротези як тимчасове рішення, через їх здатності викликати гальванізм в ротовій порожнині. Він проявляється відчуттям печіння в слизових оболонках, присмаком заліза в роті і гіперсалівацією (підвищеним виробленням слини).

Мікропротези з металу досить міцні, але можуть відходити від поверхні зуба або зовсім випадати через недостатнє зчеплення матеріалу з зубними тканинами. Це істотно підвищує ризики розвитку карієсу і руйнування емалі.

У сучасній стоматології метал широко застосовується в разі необхідності установки культової вкладки в зуб під коронку. За допомогою металевих штифтів можна врятувати навіть "безнадійні" зуби, з високим ступенем руйнування і поразкою кореневої частини. Спочатку стоматолог лікує і пломбує канали, а потім зміцнює коріння за допомогою культового металевого штифта, на який потім одягається коронка.

Композитні вкладки

Композитні мікропротези виготовляються з пломбувального матеріалу за індивідуальними відбитками пацієнта. Вони поступаються міцністю керамічним, але є більш надійними, в порівнянні зі звичайними пломбами. Плюси таких вкладок:

 • Виглядають естетично і непомітно.
 • Можуть витримувати велике навантаження при жуванні, без ризику руйнування зубних стінок.
 • Не просідають в роті (як звичайні пломби).
 • Дешевше керамічних.
 • Функціональні, не призводять до порушення прикусу, оскільки виготовляються за індивідуальними відбитком.

Головною перевагою композитних мікропротезів є можливість їх реставрування прямо в роті пацієнта за допомогою пломбувального матеріалу.

Популярні питання - Відповіді
В яких випадках накладка краще, ніж пломба?
Мікропротезування за допомогою накладок більш ефективно при великій площі руйнування зубних тканин, воно проводиться за індивідуальними відбитками, з урахуванням особливостей прикусу пацієнта. Такі мікропротези запобігають появі вторинного карієсу і можуть служити більш ніж 10 років, не просідаючи і не деформуючись.
Що вибрати: керамічна накладка або коронка?
Керамічна накладка використовується тільки у випадках, коли зона руйнування не перевищує 1/3 зубної поверхні, при більш вираженому пошкодженні емалі та дентину показана установка коронки після проведення депульпації і пломбування каналів. Вибрати метод протезування вам допоможе лікар стоматолог під час огляду і консультації.
Чим відрізняються прямі від непрямих?
Непрямі накладки виготовляються в зуботехнічній лабораторії за індивідуальним відбитком, а прямі - прямо в ротовій порожнині пацієнта, шляхом пошарового нанесення композитного матеріалу. Непрямі підходять для реставрації жувальних зубів, а прямі - для "зони посмішки".
Чи потрібен спеціальний догляд за зубами з вкладками?
Зубні вкладки не вимагають особливого догляду, досить дотримуватися щоденної гігієни порожнини рота, очищати зубною щіткою з пастою 2 рази в день, використовувати зубну нитку і йоржики. Дотримання простих правил по догляду за порожниною рота дозволить продовжити термін використання протеза. Вкладка в порівнянні з пломбою є більш ефективним і надійним способом відновлення зруйнованого зуба.
керамічні вкладки на передні зуби київ

Чи ставлять вкладки на передні зуби?

Вкладки для зубів, в Києві, є прекрасним рішенням в ситуаціях, коли ставити пломбу вже пізно, а коронку - ще рано.

Мікропротезування за допомогою вкладок показано при ураженні жувальних зубів. Матеріали, з яких вони виготовляються, відрізняються високою міцністю і функціональністю, підходять для пережовування навіть твердих продуктів.

Для відновлення зовнішнього вигляду і цілісності передніх зубів показана установка вінірів, різновиди мікропротезів. Вони встановлюються на передні стінки "зоні посмішки", виглядають максимально естетично і привабливо.

Вініри виготовляються з кераміки або композиту. Їх використовують не тільки при травмах і руйнування, а й при бажанні пацієнта зробити свою посмішку ідеальної.

Ціна вкладки на зуб
* Всі ціни вказані в гривнях на 2021 р.
Вкладки на зуби
Керамічна вкладка (оклюзійна пресована вкладка E.max)
3500 грн.
Керамічна вкладка (оклюзійна пресована вкладка E.max) після лікування (глибокого) карієсу
3500 грн.
Керамічна вкладка (оклюзійна пресована вкладка E.max) після ендодонтичного лікування
3500 грн.
Наші стоматологи
Одне з головних багатств стоматології S'DentaL - наші фахівці. У нашій клініці працюють одні з кращих стоматологів Києва.
Записатися на прийом в S'DentaL
Надішліть заявку і наш адміністратор зв'яжеться з вами для її підтвердження
Записатися
на прийом
в S’DentaL
Залиште заявку, і наш
адміністратор зв'яжеться з Вами для
її підтвердження
Заповніть поле
Заповніть поле

Зв'язатися
З НАМИ

Callback Viber Telephone Support Tech Support
Close