Наша стоматологія обладнана новітніми високоефективними апаратами, які дозволять зробити прицільний знімок зуба і панорамний знімок зубів кісткової тканини верхньої і нижньої щелеп.
Прицільний знімок застосовують для детального вивчення одного або декількох зубів поруч і виявлення захворювань, які при звичайному огляді непомітні (найраніші стадії карієсу, хвороби пародонту).
З його допомогою досліджуються:
- канали кореня зуба;
- тверда зубна частина (дентин);
- кісткова тканина;
- прилеглі судини.
Цей метод практично не має протипоказань, оскільки доза опромінення дуже низька, а промінь рентгена, що потрапляє лише на невеликій досліджуваний ділянку, майже не розсіюється.
І все ж, прицільний знімок не є універсальним способом діагностики. Він дозволяє оцінити стан тільки обмеженої кількості зубів (від одного до трьох) .Часто в складних ситуаціях цього буває недостатньо, щоб здійснити ефективне лікування.
Ортопантограма (ОПТГ) - панорамний 2D знімок всієї зубощелепної системи. Лікар отримує високоякісні дані про самих зубах, про м'яких тканинах і про щелепних костях.
Ортопантомограма (панорамний знімок) показує:
- наявність утворень (гранульоми, кісти);
- непрорізані вісімки;
- початок захворювань кістки або пародонту;
- зачатки молочних і постійних зубів у дітей, аномалії їх зростання і розвитку;
- особливості гайморових пазух і відхилення в них.
Панорамні знімки незамінні при:
- контролі результативності маніпуляцій, проведених в безлічі зубів;
- хірургічному втручанні, установки брекетів, протезування;
- виявленні стадій пародонтозу;
- аналізі формування щелеп і зубів у дітей і підлітків.
При такому дослідженні доза опромінення настільки мінімальна, що його можна здійснювати навіть вагітним (за виключення першого триместру).