Киев, Позняки, ул. А. Ахматовой, 32/18
Пн-Сб з 9:00 до 18:00
Facebook Instagram Youtube
(067) 422-05-03
17.02.2022

Пришийковий карієс - це стан, при якому виникає каріозне ураження зуба в придесневій зоні, або як її називають у зубній шийці. Цей вид карієсу дуже підступний, тому що на початкових стадіях не виявлятиметься жодними симптомами, поступово руйнуючи зубні тканини.

Ми пропонуємо безпечне та ефективне лікування пришийкового карієсу в Києві з використанням найсучаснішого обладнання та безпечних пломбувальних матеріалів. Вартість лікування пришийкового карієсу в стоматології SDental доступна, залежить від стадії захворювання, кількості зубних одиниць, які потребують терапії.

Як проявляється пришийковий карієс?

На початковій стадії пришийковий карієс ніяк не проявляється, пацієнт не відчуває больових відчуттів, дискомфорту. На цьому етапі захворювання діагностувати здатний лише стоматолог під час огляду.

Головні симптоми пришийкового каріозного ураження:

 • зміна кольору емалі (вона може біліти, або темніти в місці поразки);
 • поява зубної чутливості до температурних коливань дискомфорт може з'являтися при контакті з дуже холодними або гарячими напоями/продуктами;
 • поява шорсткості на придесневій зоні емалі;
 • больові відчуття (ноючі постійні або гострі, пов'язані з жуванням), характерні для занедбаного патологічного процесу;
 • візуалізація каріозної порожнини.

Стадії захворювання:

 1. Пляма. Спостерігається зміна кольору емалі, на ній з'являються малопомітні білі або сірі цятки.
 2. Поверхнева стадія. Каріозна поразка вражає перший шар емалі, формуючи невелику порожнину.
 3. Середній карієс. Уражується дентин, виникає температурна реакція на холодні/гарячі продукти.
 4. Глибокий (занедбаний) пришийковий карієс. Патологічний процес охоплює пульпу, запалення може поширюватися на кореневий канал.

Причини розвитку захворювання

У більшості випадків пришийковий карієс розвивається через неправильний догляд за ротовою порожниною. Наліт та бактерії, які при цьому накопичуються у роті, провокують карієс та різні запальні захворювання, руйнуючи емаль.

Також, на розвиток цього захворювання, впливають такі фактори:

 1. Часте вживання солодкого, газованих напоїв, вина. Ці продукти призводять до руйнування та демінералізації емалі, створюючи сприятливий ґрунт для каріозного ураження.
 2. Проблеми з прикусом, що впливають на повноцінне пережовування продуктів.
 3. Ендокринологічні патології, тривалий прийом деяких лікарських засобів (антибіотиків, сечогінних, тетрациклінів, протиалергічних).
 4. Формування зубного каменю, щільного нальоту на емалі. Такі кальцинати призводять до розмноження шкідливих бактерій у роті.

Як лікують пришийковий карієс?

При виявленні пришийкового карієсу на ранній стадії плями специфічне лікування не призначається. Стоматолог дає пацієнтові рекомендації щодо домашнього догляду та призначає дату наступного візиту для спостереження. За потреби зуб покривається спеціальним розчином, який містить фтор. Його дія спрямована на відновлення емалі.

У разі діагностування середньої та глибоких стадій пришийкогового карієсу, необхідно більш серйозне лікування. Стоматолог вичищає уражені тканини, проводить фотополімерну реставрацію зуба.

Якщо каріозне ураження досягло кореневого каналу, спровокувало пульпіт, лікування починається з видалення зубного нерва. Очищення кореневого каналу проводиться під спеціальним стоматологічним мікроскопом, що гарантує повне видалення всіх уражених тканин навіть у мікроскопічних відгалуженнях нерва.

Бажаємо звернути увагу, що всі лікувальні процедури в нашій стоматології проходять комфортно, без болю. Стоматолог застосовує адекватну місцеву анестезію. У поодиноких випадках, наприклад при лікуванні великої кількості зубів у дітей, використовується медикаментозний сон.

Як позбутися пришийкового карієсу?

Наші стоматологи впевнені, що завдяки правильній профілактиці можна запобігти каріозним процесам, зберегти зуби здоровими на довгі роки.

Профілактика пришийкового карієсу включає:

 1. Щоденний ретельний догляд за ротовою порожниною. Необхідно чистити зуби мінімум 2 рази на день, регулярно користуватися зубною ниткою, не забувати регулярно міняти щітки (1 раз на 2 місяці).
 2. Зведіть до мінімуму споживання продуктів та напоїв, небезпечних для емалі. До них відноситься солодощі, кислі фрукти, фреші, вино, будь-які газовані напої, крохмалисті продукти. Ми розуміємо, що повністю відмовитися від них складно, тому рекомендуємо полоскати рот водою після кожного вживання.
 3. Ніколи не займайтеся самолікуванням, не приймайте лікарських препаратів без призначення лікаря. Деякі медикаменти, при тривалому та безконтрольному вживанні, руйнують емаль – дименіралізують її.
 4. Регулярно відвідуйте стоматолога для профілактичного огляду. Пришийкове каріозне ураження, як і багато інших стоматологічних захворювань, ніяк себе не проявляють на ранніх етапах, при цьому руйнуючи зубні тканини. Стоматологи рекомендують проводити профілактичний огляд кожні півроку.
 5. 1-2 рази на рік необхідно проводити професійне чищення зубів у стоматолога. Тільки так можна повністю позбавитися від нальоту та каміння, під якими часто накопичуються патогенні мікроорганізми.
Записатися
на прийом
в S’DentaL
Залиште заявку, і наш
адміністратор зв'яжеться з Вами для
її підтвердження
Заповніть поле
Заповніть поле

Зв'язатися
З НАМИ

Callback Viber Telephone Support Tech Support
Close